Terapia jąkania u dzieci

Trudność w wypowiadaniu swoich myśli to problem, z którym zmaga się wielu młodych ludzi: jąkanie u dzieci może rzutować na samoocenę, potęgować stres oraz utrudniać komunikację z rówieśnikami. Zaburzenie to, charakteryzujące się powtarzaniem, przeciąganiem lub blokowaniem głosek w sposób utrudniający porozumiewanie się, wymaga leczenia terapeutycznego.

Leczenie jąkania u dzieci

Nasz ośrodek prowadzi terapię jąkania dla dzieci, które na co dzień zmagają się z tym problemem. Przywracanie płynności mówienia możliwe jest w każdym wieku – istotne jest rozeznanie się w charakterze zaburzenia, a także towarzyszących temu objawach. Ze względu na zmienność zaburzenia, a także zróżnicowany stopień trudności, jakie mogą wystąpić u młodych osób, każde takie działanie powinno zostać poprzedzone dokładnym zapoznaniem się z historią danego przypadku.

Terapia jąkania dzieci

Opracowałyśmy program terapeutyczny zakładający uczestnictwo w 14-dniowym kursie. W trakcie dwóch tygodni organizujemy spotkania, podczas których ćwiczymy płynność mowy. Zajęcia odbywają się w około 10-osobowych grupach, w których udoskonala się płynne,wyraźne i zwolnione mówienie, a także właściwą intonację. Ćwiczenia przebiegają etapami i w takim tempie, które pozwoli opanować podstawy terapii.

Nasza pomoc nie kończy się wraz z kursem. Co miesiąc, przed następny rok, organizujemy obowiązkowe konsultacje, podczas których sprawdzamy postęp w ćwiczeniach. Uczestnikom spotkań dajemy narzędzia, dzięki którym mogą samodzielnie doskonalić sposób mówienia.

Oferujemy także terapie jąkania dla dorosłych i leczenie jąkania młodzieży licealnej.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress