Terapia jąkania u dorosłych

Przeciąganie, powtarzanie lub blokowanie dźwięków podczas mowy, czyli jąkanie, to zaburzenie charakterystyczne nie tylko dla dzieci i młodzieży. Wiele osób zmaga się z tym problemem. Źródło zaburzenia nie zostało przez specjalistów dokładnie opisane – podłoże potrafi być bardzo zróżnicowane. Istnieją metody terapii, dzięki którym można opanować mowę i wyrażać myśli w sposób płynny. Opracowałyśmy program terapeutyczny oparty na ćwiczeniach, których regularne wykonywanie może przyczynić się do poprawy płynności mowy.

Jąkanie u dorosłych – terapia

W naszym ośrodku organizujemy 14-dniowe kursy dla dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych. Tworzymy grupy liczące około 10 osób, w których uczestnicy mogą wymienić się spostrzeżeniami na temat swoich problemów, poszukać wsparcia, ale także pozbyć się stresu powodowanego zaburzeniem. Nasz program terapeutyczny wykorzystuje ćwiczenia doskonalące technikę płynnego mówienia. Podzielone zostały według określonego planu, który każdego dnia wprowadza nowy element nauki. Przez pierwszy tydzień wraz z uczestnikami ćwiczymy podstawy, aby w drugim tygodniu udoskonalić zastosowane techniki.

Leczenie jąkania u dorosłych

Z zaburzeniem można poradzić sobie w każdym wieku, dlatego nasze kursy nie są przeznaczone wyłącznie dla młodych osób. Terapia jąkania dorosłych i jej skuteczność zależeć będzie w dużym stopniu od motywacji uczestników kursu. Nie zostawiamy ich z tym samych: przed rok organizujemy comiesięczne konsultacje, podczas których sprawdzamy postępy w terapii mowy mowy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress