Terapia jąkania u młodzieży

Z zaburzeniem tym zmagają się nie tylko dzieci, ale także nastolatkowie. Jąkanie młodzieży, zwłaszcza przyczyny, bywają różne, a specjalistom trudno wskazać źródło tych trudności. Kłopot sprawia również zmienność jego charakteru: przeciąganie, powtarzanie lub blokowanie wybranych dźwięków może towarzyszyć konkretnym sytuacjom bądź pojawiać się tylko w szczególnych okolicznościach. Mimo to istnieją sposoby terapii, które mogą przyczynić się do poprawy płynności mowy. Służy temu m.in. terapia dedykowane młodzieży – taka, jak proponowana w naszym ośrodku.

Oferujemy także:

Terapia jąkania młodzieży

Opracowałyśmy program terapeutyczny oparty na ćwiczeniach, które mają na celu poprawę płynności mowy. Trwający 14 dni kurs służy pozbyciu się stresu związanego z trudnością w komunikowaniu się, dlatego prowadzony jest w około 10-osobowych grupach. W trakcie spotkania każdy uczestnik może wymienić się doświadczeniami, a także otrzymać wsparcie od kogoś, kto zmaga się z podobnym problemem. Stworzenie takiej atmosfery jest szczególnie istotne w przypadku młodych osób, które mogą otworzyć się na innych i tym samym otrzymać szansę na poradzenie sobie z zaburzeniem.

Terapia jąkania młodzieży

Skuteczność powodzenia w terapii zależy od wielu czynników, m.in.od stosowania poznanej techniki. Terapia trwa 14 dni, jednak na tym nie kończy się świadczona przez nas pomoc. Aby kontrolować etapy radzenia sobie z zaburzeniem, po zakończonych spotkaniach organizujemy comiesięczne obowiązkowe konsultacje.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress